Ocenenie Medzinárodná dodávka roka 2020

Spoločnosť Ford získala jedinečné ocenenie International Van of the Year 2020 Award 1-2 IVOTY20.

Spoločnosť Ford of Europe získala v jedinečnej súťaži International Van of Year Award 2020 (IVOTY) ) prestížny titul so svojim modelom Transit Custom Hybrid, ktorý zahŕňa model Plug-In Hybrid a EcoBlue Hybrid. Hans Schep, generálny riaditeľ úžitkových vozidiel, Ford of Europe, sa 20. novembra 2019 zúčastnil na slávnostnom odovzdávaní cien Solutrans 2019 v Lyone vo Francúzsku.

Hlasovali vybraný redaktori a novinári, odborníci pre európske úžitkové vozidlá z 25 krajín. Nový hybridný automobil Ford Transit Custom Hybrid vyhral súťaž komplexne a získal 97 bodov, pričom jeho najbližší vyzývateľ (zhodou okolností z vlastnej stajne) nový Ford Transit EcoBlue Hybrid získal druhé miesto s 54 bodmi. Tretím bol nový Volkswagen Transporter T6.1. Ostatné modely zaradené do užšieho výberu boli – nové modely Renault Master, Iveco Daily a Fiat Ducato.

Veľmi potešený Hans Schep komentoval prijatie ceny od Jarlatha Sweeneya, predsedu poroty Medzinárodnej súťaže roka so slovami: „Sme veľmi hrdí, že porota IVOTY vybrala Transit Custom Hybrid. Operátori vozidiel Van potrebujú praktické a efektívne elektrifikované vozidlá, ktoré sú prispôsobené ich obchodným potrebám, a naše nové hybridné tranzity ponúkajú celý rad riešení, ktoré vyhovujú rôznym možnostiam použitia a potreby zákazníkov. “

Jarlath Sweeney, predseda IVOTY, spomenul, že Ford má veľkú zásluhu na tom, že so svojím hybridným dodávkovým vozom, vrátane technológie Plug-in Hybrid (PHEV) a dieselovým hybridným motorom (mHEV), bol zaslúžene ocenený: „Porota ocenila smer, ktorým sa spoločnosť Ford vydala. Vyvinúť životaschopnú alternatívu hnacej sústavy, ktorá bude vyhovovať mestským a vidieckym požiadavkám, a to spôsobom, ktorý je najekologickejší pre životné prostredie. Jeho hybridný systém Plug-in Hybrid je schopný nulových emisií a má jednoduchý režim nabíjania. Táto technológia je v zásade navrhnutá tak, aby fungovala vďaka elektrickej energie pri mestských výletoch a aby sa zlepšila kvalita miestneho vzduchu. Žiadny iný výrobca zatiaľ nešiel touto alternatívnou cestou, “uviedol.

„Od založenia súťaže v roku 1992 získala spoločnosť Ford of Europe šesťkrát ocenenie IVOTY Award, prvé 2001 s Ford Transit a v roku 2003 s Ford Transit Connect. V roku 2007 bol Ford Transit opäť úspešný, v roku 2013 vyhral úvodný Ford Transit Custom a v nasledujúcom roku získal ocenenie Transit Connect. Teraz je na rade Transit Custom Hybrid, aby si užíval slávu, “vysvetlil Jarlath.

 

Ford Ranger – víťaz na Pick-up Award 2020 IVOTY20
PREDCHÁDZAJÚCI ČLÁNOK
Transit centrum
ĎALŠÍ ČLÁNOK