Ford Ranger – víťaz na Pick-up Award 2020 IVOTY20

Ford Ranger získal medzinárodné ocenenie Pick-up Award 2020 IVOTY20.

Po trojdňovom skupinovom teste vo Švédsku proti štyrom ďalším nominovaným v súťaži o medzinárodnú cenu zvíťazil najnovší Ford Ranger.

Nový Ranger s novými čistejšími a ekologickejšími pohonmi spolu s množstvom technických a bezpečnostných vylepšení bol ocenený na špeciálnom slávnostnom ceremoniáli, ktorý sa konal počas projektu Solutrans 2019 v Lyone vo Francúzsku.

V kategórii 1-tonových pick-upov sa Ford Ranger postavil proti novému Mitsubishi L200, Nissan Navara, Renault Alaskan a Toyote Hilux.

Hlasovala 18 členná medzinárodná porota. Podľa predsedu, Jarlatha Sweeneyho, išlo o veľmi vyrovnanú súťaž. V konečnom výsledku oddeľovalo prvých dvoch umiestnených iba 6 bodov. Ford Ranger získal 78 bodov a 72 bodov získal Mitsubishi L200, Toyota Hilux sa umiestnila na treťom mieste.

„Členovia poroty vyhlásili, že Ranger je najlepším všestranným hráčom, a poznamenali, že je tiež najlepšie predávaným vozidlom, pretože predchádzajúca verzia spolu s týmto revidovaným modelom dominujú na európskom trhu s takmer 30% podielom 1-tonového segmentu IPUA. Verejnosť teda uznáva aj jeho prednosti! Každému vozidlu boli pridelené známky na základe efektívnosti hnacej sústavy, objemu a schopnosti nákladu, komfortu vodiča, cestujúcich a bezpečnostných aspektov, ako aj nízkych celkových prevádzkových nákladov z obchodného hľadiska, “dodal Jarlath.

Ford Ranger predtým získal IPUA v roku 2013.

Hans Schep, generálny riaditeľ pre úžitkové vozidlá, Ford of Europe v komentári k pokračujúcemu úspechu Rangera uviedol: „Teší nás, že porota IPUA uznala Ford Ranger už druhýkrát, čo svedčí o trvalej príťažlivosti tohto obľúbeného pick-upu v Európe. Vďaka svojim úplne novým hnacím ústrojenstvám a vylepšeným schopnostiam – nehovoriac o vzrušujúcom novom modeli Raptor – teraz Ranger opäť pokračuje v hre. “

Môže byť aj tvoj 😉

 

MUSTANG MACH-E SVETOVÝ DEBUT
PREDCHÁDZAJÚCI ČLÁNOK
Ocenenie Medzinárodná dodávka roka 2020
ĎALŠÍ ČLÁNOK