FORD Performace Event 2019

Ford Performance Event 2019

8. 8. 2019 sa na Slovakia Ringu uskutočnil Ford Performance Event v Orechovej Potôni, ktorý bol určený pre majiteľov vozidiel Mustang, RS, ST. A my sme tam samozrejme nesmeli chýbať.

Organizátorom podujatia bol Summit Motors Slovakia – importér značky Ford na Slovensku.

 

 

Na tomto jedinečnom stretnutí sa stretlo takmer 200 návštevníkov a 80 vozidiel tejto značky. Pochádzali nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska a dokonca i z Veľkej Británie.

 

 

Najväčšie zastúpenie tu mali najmä vozidlá Ford Mustang, a to vrátane najstarších a najvzácnejších modelov prvej generácie, medzi ktorými nechýbal ani Mustang z roku 1965, vo vybavení Shelby GT 350, ktorého sa na svete vyrobilo len 525 kusov.

 

„Sme naozaj radi, že aj prostredníctvom tohto stretnutia sme mohli osláviť 55. narodeniny vozidla Ford Mustang. Toto legendárne auto je momentálne najpredávanejším športovým vozidlom na svete, a to aj na Slovensku“ hovorí Ján Vrábel – marketingový a produktový manažér Summit Motors Slovakia.

 

 

 

Súčasťou akcie bolo aj slovenské predstavenie nového športového Focusu ST, ktorý prichádza na európsky trh vo svojej štvrtej generácii. S novým motorom 2.3 EcoBoost sa jedná o doteraz najvýkonnejší Focus ST. Priaznivci športovej jazdy ocenia elektronicky riadený samosvorný diferenciál eLSD, ako aj adaptívne tlmiče, ktoré sa do výrobného programu ST dostali prvýkrát. Zároveň sa jedná o rozmerovo najväčší a technologicky najvyspelejší Focus ST v jeho 20 ročnej histórii.

                                                         

 

Pre návštevníkov Performance eventu bol pripravený zaujímavý program. Majitelia športových aut si mohli vyskúšať schopnosti v Centre bezpečnej jazdy, v rámci ktorého účastníkov najviac zaujal polygón so zameraním na simuláciu driftu.  Atraktívnou časťou programu bola aj súťaž v šprintoch na štvrť míle, ktorá sa konala v troch samostatných kategóriách: Mustang, ST a RS. Program vyvrcholil jazdou po okruhu, na ktorej sa zúčastnili všetky prítomné Performance vozidlá Ford.

  

 

Vzhľadom na doterajší komerčný úspech Ford Performance vozidiel na slovenskom trhu, Summit Motors Slovakia plánuje vytvoriť z tohto úspešného eventu tradíciu.
Samotný výrobca taktiež podporuje snahu rozširovať komunitu priaznivcov Ford Performance vozidiel, a to rozširovaním produktového portfólia týchto modelov.

V najbližšej budúcnosti sa môžeme tešiť na nové prírastky:

  • Ford Ranger Raptor
  • Mustang GT 55 (narodeninová verzia)
  • Mustang Bulit – modelový rok 2020
Featured Video Play Icon
Ford Mustang “Stroj času 1965 – 2019”
PREDCHÁDZAJÚCI ČLÁNOK
Ford Ranger – Rozlúčka s 5 valcom
ĎALŠÍ ČLÁNOK